Yalın Hayatı

Haziran 19, 2013 by  
Kategori: Biyografi

yalın hayatı

Yalın Hayatı

Doğum Tarihi: 30 Mart 1980
Doğum Yeri: Nişantaşı, İstanbul
Mesleği: Şarkıcı, besteci, söz yazarı.

Asıl ismi Hüseyin Yalın’dır. 30 Mart 1980 İstanbul doğdu. İlk bestelerini St. Michel Fransız Lisesinde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu Müzik okulunda gitar dersleri alırken yapmaya başladı. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demoları hazırlamaya başladı.

İlk olarak babasının akşamları ona çaldığı gitarın Gipsy Kings tınılarıyla başlayan müzik aşkı ile şimdi güçlü adımlar atıyor ve tamamı kendisine ait şarkılardan oluşan Ellerine Sağlık adlı albümüyle Türkiye’de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumculardan biri olmayı hedefliyor.

Nişantaşı’ndan çıkan ilk popçu olarak Türk müzik dünyasına oldukça hızlı bir giriş yapan Yalın, 1,5 sene süren bir çalışmanın ardından ortaya çıkan Ellerine Sağlık adlı albümün ilk klip şarkısı Zalim oldu. Prodüksiyonunu Böcek Yapım’ın, yönetmenliğini ise Gürcan Keltek’ın yaptığı Zalim, ünlü müzik kanalı MTV’nin dünya listelerine de bir numaradan giriş yaptı. İlk albümüyle büyük beğeni toplayan Yalın, MTV’ de yayınlanan World Chart Express’te Norveçli ünlü şarkıcı Anastacia’yı geride bırakarak birinci oldu. Zalim’in ardından Murat Küçük yönetmenliğinde Sonsuz Ol ve Günaydın parçalarına klip çekimi yapıldı.

Müzik şirketi Universal Müzik’in Türkiye’den çekilmesi nedeniyle ilk albümü bir süre sonra yok satan Yalın, Bir Bakmışsın isimli ikinci albümünü 15 Nisan 2005’te Pasaj Müzik’ten çıkardı. 2007 yılında ise Her Şey Sensin adlı albümünü çıkardı. Bu albümleri sırasıyla Ben Bugün, Anlat Güzel Mi Oralar, Sen En Güzelsin adlı albümler yer aldı. Son olarak 2013 yılında Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda’yı çıkartan Yalın müzik kariyerine devam ediyor.

Albümleri:

Ellerine Sağlık
Bir Bakmışsın
Her Şey Sensin
Ben Bugün
Anlat Güzel Mi Oralar
Sen En Güzelsin
Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda

Sohbet

Yorumlar

Yorum bırakmak için çekinmeyin, Yorum yaparak destek olabilirsiniz...